ТПП УКРАЇНИ ТА ТПП БІЛОРУСІ ПРОВЕЛИ 7-ме ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БІЛОРУСЬКОЇ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ ДІЛОВОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

До роботи Ради долучилися представники українських і білоруських підприємств-експортерів, науково-дослідних установ, консультативних компаній. Захід об’єднав 100 українських підприємств із 17 регіонів України, делегації 15 регіональних ТПП. За останні 8 років Консультативна рада зарекомендувала себе як ефективний майданчик для обміну думками між палатами і безпосередньо між білоруськими й українськими підприємцями.

На засіданні Ради обговорили конкретні питання розширення двосторонньої співпраці, її форми та методи.

«ТПП України та регіональні палати надають великого значення розвитку співробітництва з ТПП Білорусі та її регіональними відділеннями. Ми намагаємося знаходити рішення з питань, що виникають стосовно забезпечення безперешкодного доступу білоруських і українських товарів на внутрішні ринки наших країн. Мета ТПП України – бути для бізнесу на відстані протягненої руки. Палата розвивається, наша стратегічна мета – усунути всі перешкоди, що заважають бізнесу», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Жвавий інтерес бізнесу обох країн на сьогоднішній день викликає проблематика кредитування та страхування експортних поставок, використання електронних торговельних майданчиків, а також нарощування поставок транспорту, вихід на ринки країн СНД, питання, пов’язані з науково-технічною кооперацією, з агропромисловим комплексом тощо. Серед перспективних напрямів для інвестування в Україну учасники засідання назвали виробництво скла, картонної продукції та промислового холодильного обладнання, сферу зберігання овочів і фруктів.

Українські та білоруські підприємства можуть співпрацювати і в нарощуванні експорту в європейські країни. Адже за генеральними преференціями, які Європейський Союз сьогодні надає Україні, до 70% сировини і комплектуючих, імпортованих із України, може ввозитися з іншої країни. То чому б не з Білорусі?

Ще одна дуже важлива річ – кооперація для експорту на ринки третіх країн. Україна має угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі, а з 1 серпня набула чинності угода з Канадою. Це – нагода для білоруських компаній, щоб спільно з українськими партнерами виробляти на території України товари для експорту на ринки цих країн. Білорусь теж має можливості вільної торгівлі, які не доступні Україні, відповідно, українські компанії можуть розглянути кооперацію з білоруськими компаніями для експорту в ці країни.

Нагадаємо, засідання Ради пройшло в рамках Першого форуму регіонів України і Республіки Білорусь, організованого під патронатом Кабінету Міністрів України та Ради Міністрів Республіки Білорусь.

«Попри всі труднощі, Україна та Республіка Білорусь підтримують торговельний баланс і прагнуть до його збільшення. Зараз серед торговельних партнерів України Республіка Білорусь посідає 7-ме місце серед країн світу після Німеччини, КНР, Польщі, США, Туреччини і 2-ге – серед країн СНД після Російської Федерації. Але ці обсяги явно не відповідають нашим можливостям. ТПП України і ТПП Білорусі активно допомагають нашим діловим людям у налагодженні співпраці і контактів. При цьому ми приділяємо головну увагу сприянню роботі малого та середнього бізнесу, прикордонному співробітництву, вирішенню інших існуючих проблем», – зазначив посол України в Білорусі Ігор Кизим.

25 жовтня 2018 р.