Україна – Білорусь: економічне співробітництво в час глобальних викликів

27 травня 2020 року відбулась онлайн-конференція «Україна – Білорусь: економічне співробітництво в час глобальних викликів», за участі дипломатичних установ обох країн, бізнесу, Білоруської ТПП та ТПП України, представників урядових кіл України.

Завдяки двостороннім форумам регіонів Україна та Білорусь наростили обсяги співпраці. Сума підписаних контрактів на Першому форумі становила 100 млн дол. США, а на Другому – майже півмільярда. За 2019 рік загальний товарообіг із Республікою Білорусь досяг 5570,7 млн дол. США та порівняно з 2018 роком зріс на 4,7%.

Під час конференції учасники  дізналися про потреби і можливості кооперації, перспективи двостороннього співробітництва, збільшення товарообігу, а також мали змогу встановити прямі контакти й обговорити можливості співпраці. 

За результатами конференції до Кременчуцького відділення Полтавської ТПП надійшла інформація від ТОВ «Бремино групп», із пропозиціями щодо співробітництва з компаніями України.

ТОВ "Бремино групп" (https://bremino.by/ ) - це приватна компанія, яка визначає обличчя сучасної складської і митної логістики, вона реалізує масштабні інвестиційні проекти по створенню об'єктів логістичної інфраструктури. Компанія є національним логістичним оператором в Республіці Білорусь.

ТОВ "Бремино групп" також є першою приватною компанією, яка отримала право управляти Особливою економічною зоною в Республіці Білорусь. Офіційно зона почала працювати 22 червня 2019 року. На території в 230 га будуть розташовані автомобільний, залізничний та авіатермінал. Незабаром також буде завершена реконструкція злітно-посадкової смуги міжнародного аеродрому "Орша". Зона передбачає поділ на 3 сектора: логістичний, промисловий і комерційний. Резиденти ОЕЗ згідно з президентським указом №106 від 21.03.2019 отримують пільги, які створюють вигідні умови для ведення бізнесу, в тому числі на території ЄАЕС (Білорусь, Росія, Вірменія, Казахстан, Киргизстан).

Компанія пропонує мультимодальні транспортні послуги, вона володіє трьома логістичними комплексами:

  1. "Бремино-Брузги" (автомобільний термінал зі складським приміщенням площею 10 000 км2, розташований поруч з кордоном ЄС в Гродненській області);
  2. "Мультимодальний промислово-логістичний комплекс" Бремино-Орша "(автомобільний термінал зі складським приміщенням площею 10 000 км2 (1-а черга), розташований поруч з державним кордоном Російської Федерації (140 км до Смоленська); залізничний та авіа- термінали знаходяться в стадії будівництва).
  3. "Бремино-Берестовица" (автомобільний термінал (запуск восени 2019 г.), розташований поруч з кордоном ЄС в Гродненській області).

  В прикріплених файлах Ви можете знайти презентацію терміналів і додаткові відомості про компанію .